Problemy z budową światłowodu w gminie Cmolas. Nie chcą puścić, bo nie

Budowa sieci światłowodowej na terenie gminy Cmolas wzbudza emocje, jak się okazuje – te pozytywne i negatywne. Wielu mieszkańców nie może doczekać się szerokopasmowych: Internetu, telewizji, czy telefonu. Ale są też tacy, którzy blokują całe przedsięwzięcie.
Sygnały zaniepokojenia słychać m.in. od mieszkańców wsi Ostrowy Baranowskie. – Główna sieć, która przecina wieś wzdłuż, jest już zrobiona. Natomiast do wykonania pozostały rozgałęzienia. Dotyczy to wielu przysiółków – alarmuje Marian Zieliński, radny i były sołtys Baranowskich. – Mieszkańcy nie wiedzą, do kogo mają się zgłosić. Chcielibyśmy, żeby całe Ostrowy zostały objęte tym internetem.

Założenie jest takie, żeby do końca roku we wszystkich miejscowościach naszej gminy ten światłowód był – zaznaczył Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. – Tym niemniej no będę rozmawiał firmą, która realizuje to przedsięwzięcie, by przyspieszyła prace w tym zakresie. Nie ma mrozów i śniegu, można to robić. Wykonawcy prac skarżą się, że niektórzy mieszkańcy nie chcą by linia szła przez ich działki. To komplikuje sytuację. Teraz chodzi o to, żeby im wytłumaczyć, że ta inwestycja będzie służyć wszystkim. 
Czytaj również

Nie chcą puścić przez swoje światłowodu. Przez garstkę osób cierpią wszyscy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.