Prezydent w Kolbuszowej
W poniedziałek (29.10) do Kolbuszowej przyjedzie prezydent Andrzej Duda. Weźmie on udział w powiatowych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędą się one o godz. 12 na Rynku. Wcześniej, bo o godz. 10.30, w Kolegiacie Kolbuszowskiej odprawione zostanie nabożeństwo w intencji poległych za Ojczyznę mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Wizytę głowy państwa w miasteczku nad Nilem potwierdziła kancelaria prezydenta.
W programie obchodów są m.in.: uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, pamiątkowe wbicie gwoździ do Tarczy Niepodległościowej, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów przed pomnikiem poświęconym „Żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym za wolność i suwerenność Ojczyzny”.
Zakończenie uroczystości na Rynku planowane jest na godz. 14. W związku z wizytą prezydenta parkingi w obrębie Rynku będą zamknięte w godz. od 3 rano do 15 popołudniu. Andrzej Duda był ostatni raz był w Kolbuszowej w marcu 2015 r., kiedy to (z powodzeniem) ubiegał się o urząd głowy państwa.

1 Komentarz

  1. Zapowiadam swoją wizyte,chcociaz jak byłem gdy był piekny ,,maryjan” i skinieniem głowy pozdowiłem go zaraz potem diabli wzieli cały AWS,nie chciał bym robic tego panu Prezydentowi ani PiSowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.