Poznaliśmy stawki podatków od nieruchomości na 2019 rok. Oto one
Wiemy, jakie w 2019 r. na terenie kolbuszowskiej gminy obowiązywać będą roczne stawki podatku od nieruchomości. Dobrą wiadomością dla mieszkańców z pewnością jest to, że w większości przypadków zostaną one utrzymane na dotychczasowym poziomie.

Za metr kwadratowy gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacimy 80 gr. Za 1 ha terenów znajdującymi się pod wodami – 4 złotych i 71 groszy za hektar. Grunty pozostałe, w tym zajęte pod prowadzenie odpłatnej działalności pożytku publicznego, kosztować nas będą 23 gr. za mkw. Natomiast niezabudowane grunty objęte rewitalizacją to wydatek 3,09 zł od mkw.
1 mkw. budynków mieszkalnych opodatkowany zostanie na poziomie 67 gr. Obiekty związane z działalnością gospodarczą kosztować będą najwięcej, bo 19,75 zł za mkw.
Dla budynków związanych z działalnością gospodarczą w zakresie obrotu materiałem siewnym w 2019 r. przyjęta zostanie stawka 10,98 zł za mkw. Obiekty związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych będzie oznaczać wydatek 4,78 zł za mkw. Pozostałe budynki, w tym związane z prowadzeniem odpłatnej działalności pożytku publicznego kosztować nas będą 4,5 zł za mkw. Infrastruktura wodno-ściekowa opodatkowana będzie na poziomie 1 procent ich wartości, a pozostałe budowle – 2 proc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.