POWIAT KOLBUSZOWSKI. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie I-III klas

W poniedziałek (25.05) do szkół podstawowych wracają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas I-III. Uczniowie, którzy pozostaną w domach, mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację programu.

Wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez magistrat w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji. Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji.

Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez Sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.
Także od 25 maja uczniowie VIII klas i maturzyści będą mogli uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów o warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor. To nie koniec, od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli też uczniowie pozostałych klas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.