Poszerzenie granic Kolbuszowej zależy już tylko od ministra Mariusza Błaszczaka
Zakończyły się kilkumiesięczne konsultacje społeczne związane z poszerzeniem granic Kolbuszowej. Mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się za włączaniem do miasta terenów o pow. 3,5 ha zamieszkałych przez ok. 550 osób, które należą do Kolbuszowej Dolnej. Teraz decyzja należy do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, do którego urzędnicy wystąpili ze stosownym wnioskiem.

Dokument ten zawiera część dotyczącą miasta i terenu, który będzie przyłączany. Zawarte w nim są też cele przedsięwzięcia oraz opinie w sprawie perspektyw rozwoju tego terenu.
– We wniosku przedstawiliśmy panu ministrowi informacje dotyczące naszej gminy – mówiła Barbara Bochniarz, sekretarz gminy. – Natomiast w uzasadnieniu piszemy m.in., że przyłączany obszar stanowi teren jednorodny z miastem, bez wyraźnej granicy. To świadczy o tym, że teren ten jest przynależny do Kolbuszowej. Naszym celem jest uporządkowanie adresów mieszkańców i instytucji.
– Koszty zmiany granic miasta wyceniane są na ok. 14 tys. zł – oświadczyła pani sekretarz. – To są wydatki na wykonanie map i dokonanie zmian wpisów w księgach wieczystych. Te koszty nie są duże, ale pozwolą nam w jakiś sposób uporządkować ten fragment Kolbuszowej – dodała. Radni miejscy zaakceptowali wniosek do MSWIA. Teraz wszyscy czekają na odpowiedź.

Podstawowym celem poszerzenia granic jest uporządkowanie kwestii prawno-własnościowych. Bo dziś posesje położone po jednej strony ul. Tyszkiewiczów należą do Kolbuszowej, a po drugiej  – do Dolnej. Kuriozalnie wygląda sytuacja w blokach, których jedna cześć jest w mieście, a druga do nie.
Mało tego, wielu mieszkańców terenów, które mają zostać włączone do miasta, nie ma nawet świadomości, że ich posesje znajdują się na terenie Kolbuszowej Dolnej. Stąd idea zmiany granic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.