Pomnik Jana Pawła II z Ploërmel może zostać przeniesiony do Kolbuszowej
Rada Stanu, czyli najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji, uznała że pomnik Św. Jana Pawła II z krzyżem w Ploërmel narusza zapisy ustawy o rozdziale kościoła od państwa i zarządziła usunięcie tego symbolu. Z takim orzeczeniem  nie zgadzają się władze Ploërmel, które zapowiadają, że staną w obronie monumentu. Wpiera ich w tym premier Beata Szydło, która ustami rzecznika rządu zapowiedziała, że wystąpi do Francuzów z propozycją przeniesienia go do Polski.
Z pomocną dłonią przyszedł Zarząd Powiatu w Kolbuszowej, który uchwalił stanowisko, w którym w pełni popiera działania premier Szydło i proponuje, aby monument przenieść  na nasz teren.

– „Decyzja o usunięciu krzyża z pomnika budzi nasz sprzeciw – czytamy w stanowisku. – Jan Paweł II był autorytetem uznawanym przez ludzi wierzących i niewierzących (…). Krzyż umieszczony na pomniku nie jest przypadkowy, to symbol tego kim był św. Jan Paweł II i jakie wartości głosił. W związku z tym wyrażamy chęć i gotowość przyjęcia pomnika św. Jana Pawła II na teren powiatu kolbuszowskiego, gdzie znajdzie godne miejsce i zostanie otoczony należytą mu czcią oraz szacunkiem.”
Kolbuszowa i Ploërmel to od 27 lat miasta partnerskie. Delegacja grodu nad Nilem uczestniczyła też w uroczystości odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w 2006 r. O ewentualnym przeniesieniu pomnika do Kolbuszowej  głośno w ogólnopolskich mediach. W sieci pojawiają się też pierwsze komentarze:
– Na Górnej można by go postawić. Na Wojkowie na szczycie wzniesienia. Oświetlony ledami pięknie by wyglądał! – ironizował Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej. – Kolbuszowianie na pewno chętnie się zrzucą na przeniesienie pomnika. To byłaby błyskawiczna zbiórka – dorzucił Janusz Radwański.

Loading poll ...

2 Komentarze

  1. To się w głowie nie mieści. Ja nie dam ani grosza. Kto wpadł na taki durny pomysł niech płaci. Za te pieniądze niech przerobia ulicę jp bo tam niedługo dojdzie do tragedii przez te wysepki. Szkoła jp, szpital jp. Nie za dużo tego dobrego?

  2. Już całkiem wali im w ,,rozumek”.Nie mają na co wydawać kaski?To włażenie w dupę kościółkowi i pis zaczyna być żenujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.