Policjanci mają nie tylko przywileje, ale również obowiązki [FELIETON]
Jak wieść gminna i powiatowa niesie, to kolbuszowscy policjanci są specjalistami w rozkręcaniu „małpki” po czwartej godzinie pracy. Fajnie mają. Normalny człowiek musi pracować 8 godzin dziennie. Ci mniej normalni, w tym i ja, po 10-12. A taki policjant idzie sobie do pracy, zrobi, co ma zrobić. Jak się mu zachce, to wychodzi z pracy walnie „małpę”, idzie do starostwa ponagrywać obywateli.

Bo mu wolno i ma przecież swój czas wolny, więc się interesuje życiem publicznym. I racja, przecież wszyscy wiemy, że policjanci ciężko pracują, w związku z tym mają swoje przywileje. Zatrudnieni po 2012 roku mogą przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat, po przepracowaniu 25 lat w policji. Ci przyjęci przed 2012 r. mają jeszcze lepiej. No, a przecież taki np. naczelnik wydziału kryminalnego komendy policji w małym powiatowym miasteczku na Podkarpaciu, to kto wie, kiedy na emeryturę przejdzie? A wtedy to już hajlajf i full czasu, więc zorientowanie polityczne się przyda, bo może przyjdzie do głowy myśl o karierze politycznej? A nuż się zwolni jakiś etat po staroście czy burmistrzu.
Ale dziś nie o tym. Pozostając w temacie naszego umiłowanego organu represji, to przypominamy, że policjanci mają, poza przywilejami, pewne obowiązki. Jednym z nich jest utrzymanie odpowiedniej formy fizycznej. Tak, ten zawód na tym polega, że predyspozycje fizyczne uprzywilejowują potencjalnych kandydatów, ale i osoby, które już pełnią tę funkcję do tego zobowiązują. Nie czepiałbym się, gdyby to chodziło o etat biurowy, czy pracownika cywilnego komendy, ale o policjanta i to bez względu na funkcję czepiał się będę. Jak widać, przykład idzie z góry, a że szefostwo przykładem nie świeci…
Wczorajszego wieczoru na kolbuszowskim Rynku dwa patrole policyjne podejmowały interwencje w sprawie agresywnego zachowania dwóch mężczyzn, którzy mieli zaatakować innych mężczyzn. Sprawa, jakich pewnie wiele było i jakich będzie. Dostałem dzisiaj nagrania z próby podjęcia działań policjantów. Czekam na odpowiedź pani rzecznik, Jolanty Skubisz-Teczy. Relacja świadków, jaką dostałem, sugeruje jakoby policjanci mieli nie podołać próbie wylegitymowania wskazanych mężczyzn, oraz udzielać porad wzywającym pomocy patrolu, których udzielanie nie przystoi policjantom.
Co na to komenda policji w Kolbuszowej? Pani rzecznik udzieliła mi pewnych informacji, ale na postawione pytania nie uzyskałem od niej pełnej odpowiedzi. Zatem czekam…

Tomasz Buczek

13 Komentarzy

 1. niech komenda udostępni nagranie z kamery na górnym parkingu, kamera na pewno zarejestrowała całe zdarzenie

 2. Śmieszny artykuł… proszę mi powiedzieć jeśli byłby Pan pracownikiem biurowym to czy zapisanie kartki A4 zajmie Panu powiedzmy 5 minut, a 10 kartek ?
  Taki prosty przykład a widać że wszystko zależy od ilości/siły przeciwnika z którym trzeba się zmierzyć, w tym przypadku z zapisem 10 kartek A4. Nie ważne ile by Pan ćwiczył, są pewne ograniczenia których nie zdoła Pan pokonać.
  W skrócie, nie chwalę policjantów za brak siły fizycznej, ale też nie można powiedzieć że policjanci jej nie mieli. Nie wszyscy muszą być postury Pana Mariusza Pudzianowskiego (chociaż i to czasami nie pomaga).

  • Policjant musi być przygotowany do wykonywania swoich obowiązków, jeśli nie jest, nie ma na to żadnego wytłumaczenia i tyle, a grubasów co po 100 m biegu mają zawał jest w policji wielu, nie powinno ich być, a na pewno nie powinni działać w terenie.

  • Przypominam ,ze policjanci dysponowali innymi srodkami „pacyfikujacymi agresora” ,takimi jak palka, gaz czy paralizator.

 3. Nie wiem czym Pan chce zaistnieć, jeżeli nie potrafi się uczestniczyć w polityce to się tego nie robi, a szkalowanie policjantów nic nie da. Niech Pan choć raz stanie w obronie słabszego i tego któremu dzieje się krzywda

 4. Dobry felieton Panie Buczek, ale proponuje pewną powściągliwość w wyciaganiu wniosków i tworzeniu insynuacji. Kazda cierpliwość ma swoj koniec.
  Piotr Łobaza
  (zawod, stopien i stanowisko Panu znane)

  • Niestety panie Łobaza ale większość z Buczkowych „insynuacji” to insynuacje według pana: 1.policjanci od góry czyli szefa zaczynając boczki są. Gruby policjant to niesprawny policjant, bo jego zdrowie mnie nie interesuje skoro on sam ma je w wystającym na pół metra brzuchu.
   2.opisana sytuacja z małpką miała miejsce czy nie miała?Czuć było alko?było.
   3.ostateczne wypowiedzenie się rzeczniczki że zdania świadków są rozbieżne – śmiech na sali i proponuję jeszcze więcej osób zebrać jak się tworzy coś co czytają ludzie w necie.
   Szczere brawa dla policjantów za tekst że chłopaki powinni z agresywnymi gnojami sami sobie poradzić, bo to akurat nauczy porządku.
   pozdrawiam z Kolbuszowej i życzę więcej odwagi i szacunku na który trzeba ciężko pracować

  • Panie komisarzu…. naprawdę ? Tak działa teraz oficer Policji? Przynosi Pan wstyd mundurowi a szczególnie korpusowi oficerów – całe szczęście że nie jesteś Pan oficerem starszym … i mam nadzieję że już tak pozostanie.

 5. To lecimy językiem rzeczniczki.Policjanci grubi? Oceny są rozbieżne bo kochanego ciała nigdy za wiele.Czuć było alkohol pod starostwem?zeznania są rozbieżne.Gnojstwo robi co chce na rynku ?zeznania są rozbieżne. Buczek insynuuje? Opinie są rozbieżne.Policjanci podjeli czynnosci?zeznania są rozbieżne.

 6. Widzę tu dość dużo wpisów tzw. policjantów z naczelnikiem komisarzem (przepraszam nadkomisarzem) Łobaza… Panowie więcej klasy i szacunku dla munduru, swoją energię zużytkujcie na ulicy a nie sprzedając się jak szmaty politykom… Przez takich jak wy sprzedawczyków mój mundur zawisł na kołku bo brzuchate opasłe oficjery za puszkę koli lizali dupę polityką tępym politykom… a w Waszym przypadku to wiejsko gminno powiatowym niedorajdom życiowym.. Po alkoholu, na służbie , prowadzicie czynności operacyjne? w stosunku do chłopaka który postawił się lokalnemu wieśniakowi? I wy nazywacie sie Policjantami? To jest wierność przysiędze oficera Policji ? Panowie czas na Was …. i nie liczcie że podamy Wam rękę jak juz znajdziecie się po naszej stronie… pozdrawiam podinspektor w stanie spoczynku.

 7. Na temat kolbuszowskiej policji Mam bardzo źle zdanie.Uklady, układy i jeszcze raz układy.
  Tylko najzabawniejsze że sami sobie zaprzeczają 🤣
  Policjo kolbuszowska klamstwo ma krótkie nogi.Przykre że to policjanci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.