Policja wykryła nielegalny hazard w jednym z kolbuszowskich lokali!
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informację, że w jednym z lokali w mieście organizowane są nielegalne gry na automatach. We wtorek (19.09) wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę w tym lokalu.
Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier. Właściciel automatów nie posiadał stosownych zezwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Jak ustalili policjanci, lokal był czynny całodobowo i działał od kilku dni. Właścicielowi tego „biznesu” może grozić grzywna w wysokości 300 tys. zł.
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia tego roku podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier – informuje policja. – Nowe przepisy dopuszczają możliwość taką działalność, ale pod warunkiem, że prowadzi ją jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. Karze pieniężnej, która jest nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu, podlegają nie tylko właściciele maszyn, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.