Pokażą stan wojenny

Kto dokonał grabieży żydowskich majątków?
W czwartek, 13 grudnia, obchodziliśmy 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dwa dni później, w sobotę (15.12) o godzinie 18 Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zorganizuje wieczornicę.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną pamiątki z czasów pierwszej „Solidarności” pochodzące ze zbiorów Andrzeja Wesołowskiego (na zdjęciu), znanego kolbuszowskiego regionalisty. Zaprezentowana zostanie m.in. jego bogata kolekcja znaczków z czasów działalności solidarnościowej. Pan Andrzej pokaże również wydawnictwa z tzw. drugiego obiegu oraz ulotki z tamtych czasów.
Ponadto wyświetlony zostanie film pt. „Ikar stan wyjątkowy”. Jest to dokument opowiadający historię częstochowskiej „Solidarności” z listopada 1980 r. Film opowiada o tym, jak po wprowadzeniu stanu wyjątkowego przez wojewodę częstochowskiego, Mirosława Wierzbickiego działacze „Solidarności” rozpoczęli ośmiodniowy strajk w klubie „Ikar. Restauracja Galicja pana Wesołowskiego zapewni menu z czasów stanu wojennego. Będą więc: grochówka, czarny chleb, konserwy i kawa.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.