Pokażą stan wojenny

Kto dokonał grabieży żydowskich majątków?
W czwartek, 13 grudnia, obchodziliśmy 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dwa dni później, w sobotę (15.12) o godzinie 18 Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zorganizuje wieczornicę.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną pamiątki z czasów pierwszej „Solidarności” pochodzące ze zbiorów Andrzeja Wesołowskiego (na zdjęciu), znanego kolbuszowskiego regionalisty. Zaprezentowana zostanie m.in. jego bogata kolekcja znaczków z czasów działalności solidarnościowej. Pan Andrzej pokaże również wydawnictwa z tzw. drugiego obiegu oraz ulotki z tamtych czasów.
Ponadto wyświetlony zostanie film pt. „Ikar stan wyjątkowy”. Jest to dokument opowiadający historię częstochowskiej „Solidarności” z listopada 1980 r. Film opowiada o tym, jak po wprowadzeniu stanu wyjątkowego przez wojewodę częstochowskiego, Mirosława Wierzbickiego działacze „Solidarności” rozpoczęli ośmiodniowy strajk w klubie „Ikar. Restauracja Galicja pana Wesołowskiego zapewni menu z czasów stanu wojennego. Będą więc: grochówka, czarny chleb, konserwy i kawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.