Pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej we wsi Brzezówka, koło Kolbuszowej

Pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej we wsi Brzezówka, koło Kolbuszowej
Fot. KPP Kolbuszowa.

Na jednej z działek w miejscowości Brzezówka, koło Kolbuszowej, znaleziono tajemniczy niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk moździerzowy, który pochodził z czasów II wojny światowej.

O niewybuchu w miejscowości Brzezówka dyżurny kolbuszowskiej policji dowiedział się w minioną niedzielę (26.05) przed godziną 10.

We wsi Brzezówka

Na nietypowe znalezisko, przypadkiem natknął się mężczyzna, który szedł odwiedzić sąsiada. Niewybuch znajdował się w świeżo nawiezionej ziemi na jednej z prywatnych działek.

Do Brzezówki skierowano policjanta, który specjalizuje się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Na miejscu funkcjonariusz stwierdzili, że to pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej.

Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, miejsce znaleziska zabezpieczali policjanci.

Niewybuch – co robić?

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pociskach grozi ich detonacją.

W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuch. Dzięki temu nie narazimy inne osoby na niebezpieczeństwo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.