Pływalnia kryta w Kolbuszowej notuje znaczny wzrost liczby użytkowników
Z oferty pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej korzysta coraz więcej osób. Świadczą o tym statystyki, jakie na ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawiła kierownik tej placówki, Monika Woźniak. Pochwaliła się również sukcesami sportowymi i inwestycjami na basenie.

W ciągu całego ubiegłego roku pływalnia kryta „Fregata” zanotowała 94 000 wejść, czyli ponad 260 dziennie. W porównaniu do 2017 r sprzedano ponad 6 900 więcej biletów – jest to więc wzrost o 8 procent. Odnotowano również zbycie 1230 karnetów, najwięcej o nominale 50 zł. Przeprowadzono ponad 3980 indywidualnych lekcji pływania, czyli 650 więcej niż rok wcześniej (wzrost o 20 procent).

Bezpłatne lekcje pływania

Kolbuszowska pływalnia w dalszym ciągu honoruje 30 procentową zniżkę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Korzystali z niej mieszkańcy gmin Kolbuszowa, Niwiska i Dzikowiec, w sumie było to 5 045 osób. W stosunku do 2017 r. nastąpił 19-procentowy wzrost osób korzystających z tej ulgi.
Na „Fregacie” prowadzone są grupowe lekcje pływania. W 2018 r. odbyło się tam 66 kursów 10-godzinnych dla dzieci i dorosłych. Z basenu korzystały także dzieci z terenu gminy Kolbuszowa w ramach programu nauki pływania Fundacji Regionalnej „Serce” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu. Zajęcia te prowadzone były w 7 grupach. Dużym zainteresowaniem cieszy się Aqua-aerobik. Są też zajęcia gimnastyki dla seniorów. Na basen chętnie uczęszczają osoby niepełnosprawne.

Nadal na pływalni powadzone są bezpłatne lekcje nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego dla uczniów klas 1-3 szkół z terenu gminy Kolbuszowa. Lekcje prowadzono w 36 grupach.

Sukcesy sportowe „Fregaty”

Dumą „Fregaty” są członkowie sekcji pływackiej, których zajęcia odbywają się pięć dni w tygodniu. W 2018 r. uczestniczyli oni w ponad 20 zawodach w całej Polsce, gdzie na podium stawali ok. 115 razy.
W 2018 r. na „Fregacie” zorganizowano szereg imprez sportowo-rekreacyjnych:

 • 13 marca – finał wojewódzki Licealiady
 • 19 maja – trzecia edycja Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w wieku 11-12 lat – w zawodach wzięło udział ok. 200 zawodników z 15 klubów z całego województwa
 • 24 listopada – Miting Pływacki – wzięło w nim udział 10 klubów z terenu Podkarpacia
 • 26 listopada – półfinał Licealiady
 • 11 grudnia – finał wojewódzki Licealiady, w której startowało ponad 170 osób
 • 12 grudnia – Podkarpacki Miting Olimpiad Specjalnych – 90 zawodników.

Pływalnia to nie tylko basen

W 2018 roku na pływalni zrealizowano kilka drobnych zadań:

 • zamontowano drzwi wejściowe
 • remont schodów bocznych
 • nowa kostka brukowa na części tarasu,
 • wymieniono zużyty sprzęt komputerowy
 • zainstalowano nowe oprogramowanie.
Kolbuszowska „Fregata: to nie tylko basen. W budynku pływalni funkcjonują również firmy wynajmujące tam powierzchnie użytkowe. Są to: siłowania, salon odnowy biologicznej i salon fryzjerski. W holu obiektu „Fregaty” wynajmowane są powierzchnie pod automaty z napojami, żywnością i zabawkami.

Żeby nie było tak słodko, na pływalni są też i problemy. O nich wkrótce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.