Planowana wycinka drzew przy ulicy 11 listopada wywołała burzę w sieci
Na drzewach wzdłuż ul. 11 listopada w Kolbuszowej pojawiła się numeracja wskazująca, że ich los jest przesądzony. Jak mieszkańcy oceniają planowaną wycinkę? Raczej krytycznie.
Świadczą o tym wpisy internautów na grupie Nasza Kolbuszowa. Zdjęcia ponumerowanych drzew zlokalizowanych wzdłuż ul. 11 listopada opublikował Konrad Batory: – Los kolejnych drzew w Kolbuszowej został już przesądzony, a ich dni są chyba policzone – napisał pan Konrad.
Głos też zabrał Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej: – Ta ulica powinna stać się pięknym traktem. Warto aby były przy niej drzewa, bo po pierwsze – to ładniej wygląda; a po drugie – drzewa dają cień ,o który aż się prosi przy tak długim spacerze jak właśnie tą ulicą – zaznaczył sołtys Karkut.
Swoje opinie przedstawili również mieszkańcy ul. 11 listopada: – Przebudowa całej ulicy jest już zaplanowana. Nie przy niej będzie, ani drzew, ani żywopłotu… A z balkonu będę miała widok na kolejny parking. Smutne. W Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowano zebranie w tej sprawie, ale z całego bloku przyszło zaledwie 5-6 osób… Tak wszystkim „zależy” – gorzko konstatuje pani Katarzyna.
Jeszcze ostrzej plany wycinki ocenił pan Andrzej: – A co komu to przeszkadza? Ci co mieszkają przy ul. 11 listopada, wiedzą jak jest ruszać drzewa, które tyle lat nikomu nie przeszkadzały. Zróbcie jeszcze zakaz wjazdu na całą ulicę. Ludzie, ogarnijcie się i tak w całej Kolbie organizacja wszystkiego jest o kant dupy rozbić. Zróbcie np. chodnik, bo akurat wzdłuż tych drzew, to o pomstę wola. Tak samo ulica z drugiej strony bloku, że o kanalizacji w nie wspomnę. Ale są sprawy „ważniejsze” – wkurza się mieszkaniec.
Co ciekawe, są też zwolennicy wycinki: – Akurat te drzewa powinny być usunięte już dawno – pisze jeden z internautów. – Chorują. Są podatne na ataki szkodników i tak naprawdę żadna z nich ozdoba. Oczywiście w ich miejsce powinny zostać posadzone nowe drzewa. Duże, np. Platany, które są pięknymi alejowymi drzewami. Można dostać na prawdę za niewielkie pieniądze. Pięciometrowe okazy to koszt około 300zl za sztukę. Do tego minimalistyczne żywopłoty z graba i trochę malej architektury. Ul. 11 listopada i jej przedłużenie wzdłuż Ogródka Jordanowskiego z mostem włącznie powinno zostać przebudowane na piękny dojazd i deptak. Podobnie sprawa ma się z miejską architekturą… – dodaje.
O przebudowie ul. 11 listopada mówi się od dawna. Dokładnie trzy temu ulicę tę od starostwa przejęło miasto. To miał być pierwszy krok do zapowiadanej modernizacji tej ulicy i stworzenie z niej razem z ul. Parkową jednego ciągu komunikacyjnego, którym będzie można przemieścić się z dworca na Rynek. Oprócz nowej jezdni w ciągu ulicy 11 listopada mają powstać nowe chodniki, ścieżki rowerowe, obustronne parkingi, gustowne ławeczki i lampy oraz zieleń.  Póki co, na planach się skończyło.

2 Komentarze

  1. Drzewa są ok daje cień i jakiś tam urok tej ulicy ale żywopłot to porażka ale z drugiej strony przydały by sie tam nowe miejsca parkingowe bo ciężko niekiedy tam znaleźć miejsce to ciężko wiec jak tam pisał jeden z internautów posadzić nowe krzewy. A co to przesłużenia z ulicy z ogródkiem to bardzo zły pomysł wyjechać z z tego skrzyżowania to by była katorga wtedy.

  2. Idiotyczne pomysły !!!!!!!!!no ale ludzie wybrali na radnych ludzi , którzy w czasie swojej kadencji podejmą niejedna szkodliwa dla mieszkańców decyzje!!!!!!! No ale widziały gały co wybierały!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.