Pijany ojciec zgubił w lesie swoje dziecko. „Tata śpi, a ja nie wiem gdzie jestem”

Walczą o "Dolinę Smarkatej" w powiecie kolbuszowskim

Blisko dwie godziny policjanci z posterunku w Raniżowie szukali 11-letniego chłopca, który zaginął w lesie. Przestraszony chłopiec zadzwonił do matki mówiąc, że ojciec śpi, a on nie wie, jak wrócić do domu.

W miniony piątek (17.03), około godziny 13, policjanci zostali powiadomieni o zagubieniu się dziecka.
Z przekazanych informacji wynikało, że 52-letni mieszkaniec gminy Raniżów wyszedł ze swoim 11-letnim synem do lasu. Po kilku godzinach przerażony chłopak zadzwonił z telefonu ojca do matki i powiedział, że tata śpi, a on nie wie, gdzie jest.

Mundurowi pojechali do matki chłopca i rozpytali ją na temat szczegółów zdarzenia. Obecny na miejscu 13-letni brat zagubionego chłopca oświadczył, że wie gdzie ojciec chodzi do lasu.

Nastolatek z policjantami pojechał we wskazane miejsce, ale okazało się, że 11-latka tam nie było.
Funkcjonariusze jeździli po lesie i utrzymywali kontakt telefoniczny z 11-latkiem, instruując go, jak ma znaleźć drogę by wyjść z lasu, a następnie kierować się do najbliższych zabudowań. Pomagał im 13-latek, który także rozmawiał przez telefon z bratem.

Na szczęście po kilkudziesięciu minutach chłopiec poinformował, że znalazł jakieś zabudowania. Policjanci polecili, aby przekazał telefon dorosłej osobie. Kiedy w telefonie odezwał się głos dorosłej osoby, funkcjonariusze szybko ustalili, że chłopiec dotarł do Korczowisk i przyjechali po 11-latka.

Kiedy policjanci rozmawiali z odnalezionym chłopcem, z lasu wyszedł jego ojciec. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Zdrowy i cały 11-latek szczęśliwie trafił pod opiekę matki.
W sprawie trwają dalsze czynności, w toku których policjanci będą sprawdzać, czy 11-latek nie został narażony na niebezpieczeństwo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.