Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie kolbuszowskim. To starsza kobieta

Niestety mamy pierwszą ofiarę koronawirusa w powiecie kolbuszowskim. To 91-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu jednoimiennym w Łańcucie. O jej śmierci poinformowała dziś (18.05) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

W naszym powiecie potwierdzono 11. przypadków Covid-19. Dotyczy to: 6. kobiet (3. w sile wieku, 3. starsze), 4. mężczyzn (3. w sile wieku, 1. starszy) oraz dziecka. Wyzdrowiało pięć osób. Zmarła 91-letnia kobieta. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, miała ona tzw. choroby współistniejące.
W całym kraju na Covid-19 zachorowało 18 746. osób, 929. osób z nich, niestety, zmarło. Na Podkarpaciu potwierdzono 374. przypadki koronawirusa. 292 osoby wyzdrowiało, 33 zmarły, w tym dwie w ostatnich dniach. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 38. mieszkańców naszego województwa, 2 989. poddano kwarantannie, natomiast w izolacji domowej przebywa 14. osób.

1 Komentarz

  1. Zmarła, tak jak każdy z nas kiedyś umrze, ale oczywiście była nosicielem covid-19 to jest ofiarą tegoż właśnie, paranoja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.