Parafia do rewitalizacji
W programie rewitalizacji miasta znalazła się modernizacja budynków parafii p.w. Wszystkich Świętych. I bynajmniej nie chodzi tu o obiekty sakralne. Chodzi o budynki jak najbardziej świeckie.

– Chcemy przebudować budynek gospodarczy na potrzeby domu pobytu dziennego seniora – informuje Janusz Durak, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju w Urzędzie Miejskim. – Zapisaliśmy też modernizację byłą katechetówkę. Chcemy utworzyć tam dom wsparcia rodzin.
Innym projektem związanym z parafią jest rewitalizacja terenów wzdłuż rzeki Nil. – Chodzi tu o zaadaptowanie obszarów od mostu przy policji przez ul. Parkową aż do parkingu przy cmentarzu – wylicza kierownik Durak. – Jest to inwestycja liniowa, spinająca nasze inwestycje tam zlokalizowane. W ramach tego zadania ma powstać m.in. scena, gdzie będą mogli prezentować się wychowankowie instytucji, które będą funkcjonować w zmodernizowanych obiektach parafialnych.

1 Komentarz

  1. A może by tak pomyśleć o stałej scenie dla wszystkich a nie tylko dla seniorów i nie koniecznie w „Dolinie Nilu”. I czy to powinno być działanie na miarę priorytetu. Po raz kolejny zapytam: co się robi w temacie kanalizacji na terenie gminy???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.