Odprawa jest już na koncie starosty. Zobacz ile dostał i… ile jeszcze dostanie
Wiemy, ile dokładnie wynosi kontrowersyjna odprawa emerytalna starosty Józefa Kardysia. Jak wiadomo, jest to sześciokrotność jego ostatniej pensji. Do lipca b.r. wynosiła ona 12 280 zł brutto, ale weszło życie rozporządzenie Ministra Finansów, które obniżyło wynagrodzenia włodarzom miast, gmin i powiatów o 20 procent. Nie ominęło to również starosty kolbuszowskiego.

Jego pensja spadła do 10 400 zł brutto. I właśnie sześciokrotność tej kwoty składa się na odprawę emerytalną dla Kardysia. Jest to dokładnie 62 400 zł brutto, „na rękę” – 51 389 zł. Z naszych sprawdzonych informacji wynika, że pieniądze te już w piątek (16.11) zostały Kardysiowi wypłacone. Stało się tak dzień po jego odwołaniu ze stanowiska starosty i zastąpieniu go „słupem” Ryszardem Sukiennikiem. Dzień później pan Józef znowu był włodarzem naszego powiatu…
Kolbuszowa.lokalnie24.com

Głos wołąjącego na puszczy, czyli Tomasz Buczek (apelujący dziś do radnych o zachowanie etyczne w sprawie wyboru starosty) kontra przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Burek.

Opublikowany przez Kolbuszowa.lokalnie24.com Sobota, 17 listopada 2018

 

Co więcej, wszystko wskazuje, że Kardyś będzie pobierał jednocześnie emeryturę i pensję starosty. O jakich pieniądzach mowa? Jak ustaliliśmy, emerytura pana Józefa wynosi 2 400 zł brutto. A więc razem z wynagrodzeniem starosty na jego konto będzie wpływało co miesiąc 12 800 zł brutto.
Niemałe kontrowersje wzbudza też odprawa dla „starosty” Sukiennika. Dostanie on trzykrotność zarządzonego mu uposażenia. Mówi się o 15 tys. zł brutto, choć w starostwie przekonują, że będzie to mniej. W każdym razie pieniądze mają mu zostać wypłacone już w ten poniedziałek (18.11).

6 Komentarzy

  1. Moim zdaniem jak skończył 65 dopracuje ten miesiąc dwa dla wyższej emeryturki i sam odejdzie. No takie Polskie prawo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.