O budowie masztu telefonii mieszkańcy Świerczowa dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy… zobaczyli ekipę budowlaną

W Świerczowie rozpoczęto budowę masztu telefonii komórkowej. Problem w tym, że żaden z mieszkańców nie został o tym powiadomiony. O inwestycji ludzie dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy… ekipa budowlana zaczęła ulewać beton pod przyszła konstrukcję.

Dziś (23.02) o godzinie 15 na parterze budynku Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie ma się odbyć spotkanie w tej sprawie. Jeśli tylko dostaniemy pozwolenie ze strony mieszkańców, będziemy to wydarzenie dla was transmitować na żywo. „Lajw” tradycyjnie odbędzie się na naszym Facebooku.

Play buduje wieżę

W czym rzecz? Na jednej z prywatnych działek, w rejonie stacji paliw w Świerczowie rozpoczęto budowę masztu telefonii komórkowej Play. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym, kiedy… zobaczyli wylany beton.
Dzwoniłam do starostwa. Okazuje się, że decyzja w tej sprawie jest już uprawomocniona. Wszystkie wymogi zostały spełnione. Obawiamy się, że nie można już tego cofnąć – mówi nam jedna z mieszkanek Świerczowa. – Wiele osób uważa, że maszt będzie szkodliwy dla ich zdrowia i życia. Nie wyobrażają sobie takiego obiektu.  Mało tego, właściciel działki, na której ma stanąć wieża, podobno chce się z tego wycofać, ale nie wie czy może. Mówi on, że firma, która to buduje, co innemu mu obiecała, a co innego robi.

– W niedzielę w Nadleśnictwie chcemy naradzić się. Zapraszaliśmy burmistrza, ale prawdopodobnie nie przybędzie – dodaje nasza rozmówczyni. – Mają natomiast przyjść osoby, które są prawnikami. Może coś nam doradzą, pomogą. Planujemy złożyć wniosek do Nadzoru Budowlanego o wstrzymanie inwestycji w celu sprawdzenia dokumentacji. Planujemy również zgłosić to zadanie do jednostek zajmujących się ochroną środowiska. Ale czy to coś pomoże, tego nie wiem. Zobaczymy co uda się ustalić na spotkaniu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.