Nielegalne automaty do gier na 11 Listopada

Nielegalne automaty do gier na 11 Listopada

Trzy nielegalnie działające automaty do gier ujawnili policjanci w lokalu przy ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Właścicielowi urządzeń grozi nie tylko grzywna, ale i kara więzienia.
Wczoraj (21.11) policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali przy ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej.

W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono tam trzy nielegalnie działające maszyny do gier.

Urządzenia te trafiły one do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.
To nie pierwszy przypadek wspólnych działań służb w tym miejscu, w trakcie których ujawniono są nielegalnie działające automaty do gier.

Nielegalny hazard w jednym z lokali

Policjanci przypominają, że za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia, grozi grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie kary łącznie.

Dodatkowo urządzający nielegalne gry musi się liczyć z zapłatą 100 tysięcy złotych od automatu.
Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.