Niedziela w skansenie pełna atrakcji
W niedzielę (22.07) kolbuszowski skansen zaprasza na kolejne spotkanie pod hasłem „Co niedzielę w zagrodzie”. Tym razem będzie to okazja do poszukania w żarnach gniotka, w kominie mamuny, a nad wodą topielicy. Będzie można też sprawdzić, gdzie piszczy stara bida…

– W świat ludowych demonów wprowadzi nas Sylwia Zawiślak z pomocą własnoręcznie wykonanych linorytów. Artystka opowie o nich, a potem przeprowadzi warsztaty linorytnicze, podczas których z pomocą drewnianych łyżek i rękawic będziemy odbijać wizerunki bohaterów ludowych wierzeń – informuje Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Panie z Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego opowiedzą o tym, jak dawnej odczyniało się uroki rzucone przez czarownice, a Joanna Rey z pracowni „Splot” pokaże, jak wykonuje się lalki motanki z kolorowych tkanin, kaszy i innych naturalnych materiałów.
Na najodważniejszych czekać będzie gra terenowa. Jej temat związany jest z ludowymi wierzeniami. W spichlerzu z Bidzin otwarta będzie wystawa malarstwa Kingi Kolouszek pt. „Cząstki codzienności”, a w chałupie z Żołyni – ekspozycja fotografii pt. „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Zwiedzać będzie można również wnętrza kościoła z Rzochowa i chałupy w zagrodzie z Jeziórka. Początek wydarzenia o godz. 12, dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.