Nie zapłacimy podatku za polne drogi, które w „papierach”… nie są drogami
To bardzo dobra informacja dla właścicieli polnych traktów, które formalnie nie są drogami, tylko np. łąkami czy polami uprawnymi. Na ostatniej sesji Rada Miejska zdecydowała, że nieruchomości te będą zwolnione z płacenia podatku. Regulacja ta obowiązuje to od tego roku, dlatego ci, którzy już zapłacili, będą mieli nadpłatę, którą będą wykorzystać płacąc niższy podatek od innej nieruchomości.
Do tej pory zwolnione z  podatku były trakty polne, które w „papierach” były drogami. – Tymczasem na terenie naszej gminy jest sporo traktów dojazdowych do gruntów rolnych, które mają oznaczenie jako użytki rolne – tłumaczył skarbnik Kolbuszowej, Stanisław Zuber. – Nowa uchwała zakłada zwolnienie z podatku wszystkie tego typu grunty, jeśli nie służą one do prowadzenia działalności gospodarczej.
– Jeśli chodzi o straty budżetu gminy, bo tak to należy nazwać, z tytułu tej uchwały, to w sytuacji stuprocentowej płatności byłoby to ok. 15 tys. zł rocznie – diagnozował skarbnik Zuber. – Mieliśmy jednak problem z uzyskaniem podatku za drogi, które mają nieuregulowany stan własnościowy. Dlatego szacujemy, że do kasa gminy nie spłynie ok. 3-5 tys. zł rocznie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.