Nie wilki, a bezpańskie psy zagryzły daniele w gminie Majdan Królewski?

Kobieta zaatakowana przez dwa owczarki niemieckie

Mieszkaniec gminy Majdan Królewski powiadomił kolbuszowską policję o zagryzieniu sześciu danieli. Oświadczył, że mogły tego dokonać bezpańskie psy. A więc nie wilki, o których w tym kontekście jest najgłośniej.

Zgłoszenia wskazujące na bezpańskie psy bardzo często napływają do kolbuszowskiej policji. Mieszkańcy często również zaznaczają tą kategorię na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W 2022 roku na terenie powiatu zarejestrowano 67 postępowań dotyczących nie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Efektem jednej z takich sytuacji było zdarzenie z niedzieli (05.02). Mieszkaniec gminy Majdan Królewski zawiadomił policję o zagryzieniu sześciu danieli.

Kiedy rano poszedł nakarmić zwierzęta, zauważył je martwe. Według niego, mogły tego dokonać bezpańskie psy. Policja przeprowadzi w tej sprawie postępowanie.

Mundurowi przypominają, że biegające luzem psy stanowią nie tylko zagrożenie dla ludzi i zwierząt, ale często przyczyniają się do zdarzeń drogowych.
– Obowiązkiem właściciela zwierzęcia jest sprawowanie właściwej opieki nad nim. W przypadku psa jest to stosowanie się do obowiązku szczepień i sprawowanie właściwego nadzoru nad nimi. Za niezachowanie środków ostrożności grozi kara więzienia, nagany lub grzywny do 1000 zł – przekazuje policja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.