Nie kupuj świątecznych ozdób w sklepie, zrób je własnoręcznie w skansenie
Zamiast stać w kolejce, by kupić migoczące światełka i anielskie włosy z brokat, można samemu wykonać bożonarodzeniowe ozdoby z bibuły, kordonka i słomy. Taką możliwość dają warsztaty, które w niedzielę (08.12), w godzinach 11-14 organizuje kolbuszowski skansen.

Zapisy na to wydarzenie obowiązują jeszcze tylko do czwartku (06.12.). Swój akces można zgłosić osobiście, telefonicznie pod nr 17 227 12 96, lub mailem: sekretariat@muzeumkolbuszowa.pl.
Zajęcia odbędą się w sali warsztatowej starej szkoły z Trzebosi, na terenie skansenu. Prowadzący opowiedzą i pokażą jak kiedyś wyglądały świąteczne ozdoby wiszące w izbie u powały (światy, pająki bożonarodzeniowe). Będzie można też wykonać ozdoby choinkowe ze słomy i z kolorowej bibuły (łańcuchy, kule zwane bombkami oraz jeżyki, gwiazdy z papieru i inne).
Chętni będą także wykonywać ozdoby na szydełku: bombki, aniołki i dzwoneczki. W programie zajęć także wspólne przystrajanie choinki ciasteczkami, orzechami, jabłkami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Muzeum zapewnia wszystkie materiały. Warsztaty poprowadzą Stanisława Paryz i Urszula Rzeszut-Baran. Bilety: 20 zł (osoba dorosła), 30 zł (rodzic z dzieckiem), 40 zł (rodzina).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.