NIE dla Brzezówki
Zawiązała się inicjatywa utworzenia nowego sołectwa w gminie Kolbuszowa. Chodzi o Brzezówkę, która obecnie jest częścią Domatkowa. Pismo w tej sprawie trafił do Urzędu Miejskiego. Jest to petycja dotycząca przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Wnioskiem zajęli się radni. – Nie chcąc blokować obywatelskiej inicjatywy, skierowaliśmy to pismo do zaopiniowania przez mieszkańców na zebraniu wiejskim w Domatkowie – mówił Mirosław Kaczmarczyk, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.
Na spotkaniu, w którym brało udział 44 osoby, 27 było przeciw powstaniu wsi Brzezówka, 14 było na tak, a 3 wstrzymało się od głosu. – Zebranie wyraziło sprzeciw wobec podziałowi sołectwa. Zbyt mała determinacja wnioskodawców postawiła ich na pozycji przegranej – komentował Kaczmarczyk.

Temat Brzezówki ostatecznie upadł na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która niemal jednogłośnie (dwóch radnych wstrzymało się od głosu) odrzuciła wniosek dotyczący utworzenia nowego sołectwa.
10 Komentarzy

 1. I bardzo dobrze. Jeden wyskoczyl z pomysłem bo jego potencjalni klienci nie trafiają na miejsce jego biznesu mógł myśleć wcześniej nad tym że brzezowka to przysiulek i tego na nawigacji nie znajdzie tylko inne wioski o tej nazwie rozsiane po Polsce albo lokalizację w klb i nazwę Kolbuszowa każdy by trafił

  • Ten „jeden” uprzejmie informuje, ze jego Klienci nie maja zadnego problemu z dojazdem i trafieniem na miejsce „jego biznesu” i wcale nie „wyskoczył” z tym pomyslem a jedynie poparl powstalą inicjatywę. Dziękuję i pozdrawiam

 2. Prawdę mówiąc jak chodziłem do technikum pamiętam, że taka wieś jak Brzezówka była koło Kolbuszowej. Potem po 1999 roku się to wszystko jakoś pozmieniało i niewiadomo czemu już potem takiej wioski nie było. Dziś rzadko tamtędy jeżdżę ale Brzezówka jest tak między Domatkowem, a Kolbuszową, a raczej do Domatmowa jest prawie 3 km. To jak to może być Domatków ? Nie lepiej by była to już Brzezówka jak dawniej ?

  • Jak mogło nie upaść kiedy większość na spotkaniu była z Domatkowa. Stronniczość pana Wilka była wyczuwalna na odległość. Problem w tym że nikomu nie jest to na rękę z władz i sołectw bo będzie mniej kasy.

 3. Nie można ustawić lokalizacji Kolbuszowa w Tej miejscowości. Brzezówka to miejscowość znajdująca się w sołectwie Domatków, wystarczy stosować poprawny sposób adresacji np. Brzezówka 30, 36-100 Domatków. To forma stosowana w wielu innych podobnych przypadkach i jak najbardziej zgodna i poprawna urzrdowo.

 4. U nas w Dąbrówce zrobili sołectwo kilka lat temu z przysiółka i bardziej na tym skorzystaliśmy. W Trzęsówce dokładnie w przysiółku Kłodziny 18 domów też się odłączyło od Trzęsówki i stworzyło sołectwo. Moim zdaniem to pokazuje tylko głupotę ludzi w Brzezówce i Domatkowie i gminie Kolbuszowa, bo utworzenie sołectwa to jest kozystniej rozwiązanie.

 5. Do osób wyżej – To przeszkadza nie tylko Panu co ma biznes w Brzezówce ale prawie wszystkim mieszkancom przysiółka ci co nie chcą to pojedyncze wyjątki które zastraszają resztę mieszkańców opłatami zmianami nawet wyjściem z parafii a sami są ciemni i nie wiedzą co mówią. ci co nie chcą boją się swojej przeszłości bo Brzezówka była i powinna być nadal wsią.
  Dziś gdy wzywamy pogotowie do Domatkowa jedzie ono do Domatkowa a nie do Brzezówki więc jaki to Domatków ????? i dla jasności w GPSie była i jest Brzezówka na Wikipedii też jest u Burmistrza na mapie też. Ludzie zrobiliście innym sieczkę z mózgu i ciemnogród. Sami nie wiecie gdzie mieszkacie.

 6. Pan Wilk tak prowadził zebranie by zbić pomysł utworzenia sołectwa. To był jakiś cyrk a nie zebranie wiejskie. Czemu nikt tego nie zweryfikuje ?

 7. Jezeli mieszkańcy Brzezowki na zebraniu wiejskim nie byli w stanie pokazac ze im na odrebnej wiosce zalezy, to dlaczego Rada Miejska miala podejmować taka decyzje wbrew ich woli? Skoro nie daliscie rady zebrac na obradach wiekszoacoy tzn. ze wcale Wam na tym tak bardzo nie zalezalo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.