Niby kwarantanna, niby unikanie skupisk, a w McDonalds’s… pełna sielanka

Zamów jedzenie na wynos lub z dowozem

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w całym kraju odwołano zajęcia w szkołach. Tymczasem młodzież, która powinna spędzać czas na domowej kwarantannie, imprezuje w klubach. Dotyczy to głównie dużych miast. A w Kolbuszowej? Nasi Czytelnicy alarmują, że takim miejscem obleganym przez młodych ludzi jest restauracja McDonald’s.

Napisać, że cała Polska żyje epidemią koronawirusem, to nic nie napisać. W Polsce potwierdzono 103 przypadki zakażenia się tą chorobą. Trzy osoby z tego powodu zmarły. W czwartek walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. Dziś dowiedzieliśmy się o śmieci 66-letniego mężczyzny w Lublinie.
Unikajmy skupisk ludzi

Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez kaszel, kichanie o podczas mówienia. Aby skutecznie zapobiec zarażeniu, należy zachowywać zdroworozsądkowe środki ostrożności w relacjach z innymi osobami, czyli bezpieczna odległość (metr) podczas rozmowy, higiena i unikanie dużych skupisk ludzi.

Na terenie gminy Kolbuszowa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i żłobku. Zamknięte zostały również jednostki kulturalno-sportowe, czyli: Kryta Pływalnia „Fregata”, Miejski Dom Kultury i jego file oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej wraz z filiami. Odwołano też wszystkie imprezy, w tym koncerty i mecze piłkarskie.

Gdzie są rodzice?

Tymczasem, jak alarmują nasi Czytelnicy, młodzież szkolna, zamiast przebywać na kwarantannie w domach, w czwartek (12.03) oblegała restaurację McDonalds w Kolbuszowej. – Niby obowiązuje młodych unikanie skupisk, a tutaj pełna sielanka, tłumy młodzieży… Czy rodzice zdają sobie sprawę, gdzie przebywają ich nieletnie dzieci? Totalna ignorancja i brak wyobraźni. Inaczej tego nie nazwę. Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę powtórzymy błąd Włochów – irytuje się nasza Czytelniczka.
Całe szczęście w piątek (13.03) w całym kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ograniczono działalność gastronomii. W McDonald’s czynny jest tylko McDrive. Żywność sprzedawana jest tylko na wynos. Restauracja? Można do niej wejść, ale nie można tam zjeść.

2 Komentarze

  1. Powinni zamknąć tego typu lokale całkowicie. Bez możliwości wydawania posiłków na wynos. Tamtejszy personel jest narażony na wirusy poprzez kontakty z osobami które nie siedzą na tyłkach.

  2. Warto byłoby sprawdzić od czasu do czasu kupujących w sklepach na wioskach. Przychodzą ludzie z innych miejscowości którzy przyjechali z zagranicy i nie stosują się do przepisów.Jada dalej żeby ich nie poznano . Narażają wszystkich , nie rozumiem tego, jak można być takim bałwanem..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.