Na stadionie Kolbuszowianki budują kompleks lekkoatletyczny [ZDJĘCIA]
Na głównej płycie boiska stadionu przy ulicy Wolskiej rozpoczęto prace związane z budową nowoczesnego kompleksu lekkoatletycznego. Koszt inwestycji jest niemały, bo wynosi pięć milionów złotych, z czego półtora miliona to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kompleks będzie składać się z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na sto metrów. Plac będzie dostosowany do: rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. Pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami.
Obiekt wyposażony zostanie także w oświetlenie, monitoring i nagłośnienie. Powstanie również boisko trawiaste do piłki nożnej. Inwestycja ma być zakończona w 2020 r. Gmina otrzymała również dotację z resortu sportu na budowę oświetlenia boisk treningowych zlokalizowanych obok płyty głównej.

Fot. UM Kolbuszowa

3 Komentarze

  1. Ciekawe ile im braknie,bo jak zwykle zanim skończą coś robić to rozkradną pieniądze a potem drapią się po głowach i mówią ze czekają na dofinansowanie,KKS Kolbuszowianka doprowadzili do B klasy,banda złodziej pasuje zrobić to samo co z Kardysiem,a najlepiej to jak by CBŚ wpadło i rozliczyło ich z wszystkiego

    • Czy wiesz napewno ze to banda zlodzieji a moze banda dobroczyncow?
      Skro chca ulepszyc Stadion to dlaczego od razu maja byc zlodziejami
      poczekajmy i nie osadzajmy ludzi przedwczesnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.