Miliony w remonty szkół średnich w powiecie

Dlaczego żadna ze szkół średnich nie ma internatu?

Ponad 7 milionów złotych pochłonie remont szkół średnich, którymi zarządza Starostwo Powiatowe. Chodzi o: Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Zawodowego i Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Koszt remontu szkół średnich to 7 195 500 zł, z czego 6 412 500 to rządowa dotacja z programu Polski Ład. Resztę, czyli około 700 000 zł wyłoży powiat.
Dzięki temu w kolbuszowskim liceum powstaną parkingi wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem. Bedą także także nowe ogrodzenie, chodnik i instalacje fotowoltaiczne na budynku niedawno oddanej do użytku strzelnicy.

W sali gimnastycznej pojawi się nowe okna, drzwi i wszystkie instalacje. Zaplanowano też szpachlowanie i malowanie ścian oraz przebudowę sanitariatów.

W liceum podpaski dla każdej dziewczyny

W Zespole Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Praktycznego odbędzie się z kolei przebudowa ogrodzenia. Dodatkowo w tej drugiej placówce pojawią się instalacje fotowoltaiczne.
Sporo zmian czeka także w ZSA-E w Weryni. W placówce tej miedzy innymi zamontowana zostanie instalacja oświetlenia parkowego, powstanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych do budynku szkoły oraz nowe ogrodzenie. Ponadto remont czeka salę gimnastyczną i zaplecze sportowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.