Mieszkanka powiatu oszukana w sieci. Chciała zaoszczędzić…

Darmowy kupon - czy warto wykorzystać?

Oferowanie do sprzedaży produktów w zaniżonych cenach to jedna z metod oszustów internetowych. Niestety, nabrała się na ten chwyt mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Kupując w sieci, chciała zaoszczędzić kilkaset złotych, a straciła ponad tysiąc.

W środę (15.03) w budynku komendy policji w Kolbuszowej zjawiła się mieszkanka, która złożyła zawiadomienie o oszustwie internetowym.
Z jej relacji wynikało, że kilka dni wcześniej zauważyła na popularnej platformie internetowej ogłoszenie o sprzedaży urządzenia wielofunkcyjnego.

Oferowana cena urządzenia była kilkaset złotych niższa od jego wartości. Zachęcona tym kobieta nawiązała kontakt ze „sprzedającą”.

Następnego dnia zapłaciła za towar, wpłacając pieniądze na podane przez sprzedającą konto. Kiedy po kilku dniach oczekiwań okazało się, że towaru nie wysłano, a konto sprzedającej zniknęło z platformy, mieszkanka zawiadomiła stróży prawa.

Policjanci przypominają, że oferowanie do sprzedaży produktów w zaniżonych cenach, to jeden z częstych sposobów stosowanych przez oszustów.
– Aby tego uniknąć, sprawdzajmy bardzo dokładnie wiarygodność oferty, korzystajmy też z proponowanych przez portale handlowe form bezpiecznych płatności – radzą mundurowi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.