Mieszkał z Pigmejami, rozbił gang

Na miłośników podróżowania czeka nie lada gratka. W piątek (02.12), o godzinie 19 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Michniewiczem, który zwiedził ponad 50 krajów. W swych wojażach interesuje się głównie sprawami międzynarodowymi i różnicami między kulturami krajów Afryki a zachodem.

– Tomek to podróżnik nieprzeciętny. Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach po środku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kamerunskim – mówi Paweł Michno, prezes Kolbuszowskiego Klubu Turystycznego „Salamandra”, organizator wydarzenia. – Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład najsłynniejszej firmy poszukującej skarbów. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców.
Gość kolbuszowskiego MDK to także człowiek mediów. W programie III Polskiego Radia tworzył audycję „Trójka przekracza granice”. Obecnie działa w radio ZET.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.