Miał być wielki plac parkingowy, a jest wielkie pastwisko. Jak długo jeszcze?

Na działce między mostem na Nilu a marketem Stokrotki rośnie trawa. W centrum miasta… Teren ten ponad dekadę temu zarezerwowano pod budowę dużego placu parkingowego, najlepiej wielopoziomowego. Dlaczego więc do tej pory nic się tam nie dzieje?
A problem jest poważny. Na budowę nowych miejsc parkingowych w tym rejonie Kolbuszowej czekają przede wszystkim instytucje zlokalizowane przy ulicy Kolejowej. Są to między innymi: szpitalny Oddział Nefrologii i Dializoterapii (tzw. Sztuczna Nerka), zakłady pracy, komunalny budynek wielorodzinny, Środowiskowy Dom Samopomocy i Przedszkole Publiczne nr 3. Duży parking przyczyniłby się również do rozwoju gospodarczego tego rejonu miasta i zainteresowania się nim kolejnych inwestorów.

Fryc: – Czekamy dekadę

Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej, swojego czasu tłumaczył, że budowa placu parkingowego w tym rejonie jest  na etapie koncepcji i do jej realizacji jest jeszcze bardzo daleka droga. – Koszt przedsięwzięcia na pewno będzie duży, dlatego liczymy na inwestora, który będzie zainteresowany takim rozwiązaniem – zaznaczył wiceburmistrz. – Prowadziliśmy też rozmowy w celu wykonania zjazdu z z drogi krajowej nr 9 bezpośrednio na ten przyszły, mamy nadzieję, wielopoziomowy parking – dodał.
Temat powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej za sprawą rodziców maluchów uczęszczających do przedszkola nr 3, którzy napisali petycję z prośbą o budowę miejsc parkingowych przy ulicy Kolejowej. Komentując to pismo, radny Józef Fryc odniósł do sprawy gminnego terenu przy rzece Nil:

Kiedyś jeden z przedsiębiorców chciał wykupić tę działkę pod rozszerzenie swojej działalności – wspominał Fryc. – Rada Miejskiej nie wyraziła jednak na to zgody, tłumacząc się zabezpieczeniem tego obszaru pod budowę placu parkingowego. Od tych wydarzeń minęło ponad 10 lat, a inwestycji jak nie było, tak nie ma, a sytuacja na ulicy Kolejowej, która już wtedy była zła, uległa znacznemu pogorszeniu.
Czytaj również

Rodzice przedszkolaków proszą radnych o parkingi w rejonie ulicy Kolejowej

3 Komentarze

  1. Pastwisko? To że kolba to miasto to nie znaczy ze wszystko musi być „zamurowane” „zabrukowane” . ZIELEŃ MUSI BYĆ!!!!!

  2. wykostkować wszystko i wybetonować a drzewa jakie jeszcze są – wyciąć!!!
    już 13 drzew mają wycinać przy ZST Kolbuszowa bo parking…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.