Maszt w Zarębkach na terenie zalewowym?

Ruszyła budowa drogi Zarębki - Dubas [MAPA]

Wszystko wskazuje na to, że budowa masztu telefonii komórkowej w Zarębkach jednak nie dojdzie do skutku. Okazuje się, że działka, na której miałby stanąć obiekt, znajduje się na terenie zalewowym.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynął wniosek w sprawie budowy w Zarębkach masztu telefonii komórkowej.
Maszt sieci Play ma stanąć obok drogi krajowej nr 9, naprzeciwko traktu w stronę przysiółku Dubas, na działce nr 1052. Co na to mieszkańcy?

Play chce budować maszt w Zarębkach [MAPA]
W tym miejscu sieć Play planuje budowę stacji bazowej telefonii komórkowej. Zdjęcie na bazie Google Maps.

Zdania są podzielone. Jedna z kobiet, która ma nieruchomość w pobliżu planowanego masztu, jest mu przeciwna. Uważa, że nadajniki wytwarzają pole magnetyczne, które ma wpływ na wzrost zachorowań na nowotwory i choroby psychiczne.
Spotkanie w tej sprawie, ale bez udziału przedstawicieli inwestora, odbyło się w środę (18.05) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębkach. Jak sytuacja wygląda na chwilę obecną?

– Postępowanie administracyjne jest na ukończeniu. Projekt decyzji został zaopiniowany pozytywnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Natomiast wpłynęło pismo od mieszkańców, którzy wskazują na to, że jest to terenie zalewowym. Że bardzo często po dużych opadach obszar ten bywa pod wodą. Są to argumenty, które przemawiają za tym, żeby wydać negatywną decyzję lokalizacyjna i takowa najprawdopodobniej zostanie wydana – powiadomił burmistrz Jan Zuba.
Dodał, że przedstawiciele firmy Play zgłosili gotowość do wzięcia udziału w najbliższej sesji Rady Miejskiej. Odbędzie się ona już w ten czwartek (25.08) w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Początek obrad planuje się na godz. 8.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.