Lekarze za likwidacją porodówki

Za zmianą statutu Samodzielnego Publicznego zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej, czyli za likwidacją szpitalnych oddziałów położniczo-ginekologicznego i noworodkowego, głosowało 14 na 18 obecnych na sali obrad radnych powiatowych. Wśród tych, którzy podnieśli rękę za zamknięciem porodówki, byli dwaj lekarze zatrudnieni w szpitalu.

Za zmianami w statucie SP ZOZ rękę podniósł m.in. Jarosław Ragan (na zdjęciu), szef oddziału chirurgii ogólnej, a zarazem przewodniczący Komisji Zdrowia w Radzie Powiatu: – Długo analizowaliśmy ten temat, wnikliwie słuchając przedstawianych opinii. Serce było za tym, żeby pozostał ten oddział. Rozum mówił jednak, żeby dokonać tych zmian – oświadczył.

O ile decyzja Ragana, radnego PiS i bliskiego współpracownika starosty Józefa Kardysia, nie była wielką niespodzianką, to za takową na pewno należy uznać podniesienie ręki „za” przez Mieczysława Maziarza, ordynatora Nefrologii i Dializoterapii w SP ZOZ Kolbuszowa. Tym bardziej, ze politycznie jest on związany z grupą radnych, pod przywództwem Grzegorza Romaniuka, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się likwidacji kolbuszowskiej porodówki.
W sieci pojawiły się sugestie, że obaj panowie nie powinni glosować nad uchwałą dotyczącą ich miejsca pracy. Zabraniać im tego ma ustawa o samorządzie powiatowym, która mówi, że „radny nie może brać udziału w głosowaniu, jeżeli dotyczy to jego interesu prawnego”.

2 Komentarze

  1. W sieci pojawiają się również sugestie że UFO porwało radnych i prowadziło na nich badania. Tylko czy to jest prawda panie rekaktorze?

    • S.L. – o ile faktem jest że nie powinni brać udziału w głosowaniu, o tyle niestety bzdurą to że porwało ich Ufo. Mieszkańcy Kolbuszowej i okolic nie wybaczą ufoludkom tego zaniechania. Tak jak dochtorom tego do czego się posunęli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.