Lekarz „homofob” w szpitalu
Oba dzienniki regionalne – Super Nowości i Nowiny – napisały o lekarzu-anestezjologu  ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, który został oskarżony o homofobię. Stało się tak po tym, jak na portalu społecznościowym umieścił taki oto wpis: „Jestem homofobem i wisi mi to, co mówią idioci w tv. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało moim bliskim i moim przyjaciołom, to będę również nacjonalistą”.
Wpis ten zauważyli internauci, którzy powiadomili Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Jest to zachowanie niegodne zawodu lekarza czy przedstawiciela elity intelektualnej – mówił na łamach SN Konrad Dulkowski, prezes OMZRiK. – Uważam, że elita powinna dawać przykład swoim zachowaniem. A pan doktor ośmiesza wszelkie standardy humanizmu – oceniał Dulkowski.
OMZRiK poinformował już Okręgową Izbę Lekarską oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Co na to lekarz „homofob”?  Stwierdził, że swoje wpisy traktuje jako żarty. Zapewnił, że w pracy nie różnicuje pacjentów ani ze względu na kolor skóry, ani orientację seksualną. – Jeżeli ktoś poczuł się urażony moim słowem „beżowy”, to przepraszam – powiedział Nowinom. – Jestem nastawiony wesołkowato do życia. Bawimy się tak ze znajomymi. Komentujemy w kpiarskim tonie – tłumaczył z kolei Super Nowościom.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.