Kurski w kolbuszowskiej bibliotece. Spotkanie z nim już w ten piątek

Banderowiec gościem specjalnym biblioteki?

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie z Jarosławem Kurskim. Opowie on o swojej najnowszej książce „Dziady i dybuki” Wydarzenie to odbędzie się w piątek (17.03), o godzinie 18. Wstęp jest wolny.

Jarosław Kurski jest zastępcą redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, a prywatnie brat Jacka Kurskiego, polityka PiS, a potem przez lata prezesa TVP.




To rodowity gdańszczanin. Ukończył prawo. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Aresztowany w stanie wojennym. Członek redakcji „Solidarności”, podziemnego pisma, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku.

Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. Od stycznia 1991 roku jest publicystą „GW”, a od 2006 r. jej wicenalczelnym.

Oprócz pracy w gazecie, działa w TV, prowadził m.in. rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM.

Jarosław Kurski to również autor esejów o Raymondzie Aronie „Pokój z widokiem na historię” oraz biografii „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”. Oficer Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawaler Orderu Francuskiej Legii Honorowej.





Kurski w kolbuszowskiej bibliotece. Spotkanie z nim już w ten piątek

2 Komentarze

    • Temat spotkania w bibliotece.
      Tylko kto się odważy spytać?
      Potem by nas to „zacofane podkarpacie”, „pisowskie zadu.ie” obsmarowali w szmatławcu wyborczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.