Kto przez następne pięć lat będzie rządził Kolbuszową: Karkut czy Zuba? [SONDA]
Wygląda na to, że w wyborach na burmistrza Kolbuszowej wystartują tylko dwie osoby: pełniący funkcję włodarza od 13 lat Jan Zuba i Michał Karkut, dziś sołtys Kolbuszowej Górnej.

Wydawało się, że trzecim kandydatem na najważniejszy urząd w gminie będzie Mirosław Kaczmarczyk, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, ale ostatecznie postanowił ubiegać się o mandat radnego miejskiego. Startuje z komitetu burmistrza, należy więc sądzić, że przynajmniej część osób, które zamierzały głosować na Kaczmarczyka, skreśli krzyżyk przy nazwisku Jana Zuby.
Kandydaci na burmistrza są dobrze znani. Michał Karkut ma 37 lat, jest żonaty, ma jedno dziecko. O stanowisko burmistrza ubiegał się dwukrotnie. Raz przegrał, drugi raz wycofał się tuż przed wyborami. W przeszłości był twórcą i liderem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej (z ramienia tej partii dwukrotnie startował w wyborach do Sejmu), w latach 2010-14 zasiadał w Radzie Miejskiej.
Jan Zuba ma 61 lat, jest żonaty, mam troje dzieci. Zanim został burmistrzem, pracował w Hucie Stalowa Wola i w Zespole Szkól Zawodowych w Kolbuszowej, gdzie był kierownikiem warsztatów. W magistracie pracuje od 20 lat. Burmistrzem jest od 2005 r., wcześniej był wiceburmistrzem.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.