Ksiądz związany z naszym powiatem skazany na dwa lata więzienia

Ksiądz związany z naszym powiatem skazany na dwa lata więzienia!
Na dwa lata bezwzględnego więzienia Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał ks. płk. Roberta M., byłego proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Związany z powiatem kolbuszowskim duchowny miał przyjąć od skazanego w tzw. aferze podkarpackiej – Mariana D. – sztabkę złota.

Decyzją sądu Robert M. ma również zapłacić grzywnę w wysokości 150 tys. zł. W jego przypadku orzeczono także przepadek korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa, czyli sztabki złota. Został także zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.
Obrońca księdza już zapowiedział, że będzie składać apelację do tego rozstrzygnięcia, wskazując na rażące naruszenia obowiązującego prawa przez wyrokujący w tej sprawie sąd.

Robert M. jest rodzinnie związany z naszym powiatem. Jego brat był prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kolbuszowej i kandydatem na wójta gminy Cmolas. Skazany jest też krewnym żony byłego wicestarosty. Duchowny jeszcze kilka lat temu miał niebagatelny wpływ na polityczne koalicje w powiecie, pomagał również w pozyskiwaniu przez niego dotacji.
Ks. płk. Robert M.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.