Koronawirus w Polsce: dziś ponad 220 nowych zakażeń i cztery zgony

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (29.03) o kolejnych 224 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Czterech mężczyzn odeszło w: Raciborzu (82 l.), Tychach (72 l.), Myślenicach (89 l.) i Bytomiu (75 l.).  Wszyscy oni mieli choroby współistniejące. Jak do tej pory liczba zakażonych koronawirusem 1862 osób, z których 22, niestety zmarło.

Resort zdrowia powiadomił dziś również o pięciu kolejnych zakażaniach na Podkarpaciu. Są to mieszkańcy powiatów: mieleckiego (3 osoby) tarnobrzeskiego (1) i rzeszowskiego (1). Dotychczas w naszym regionie zaraziło się już 76 osób,  jedna z nich, niestety, zmarła.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 6 539 osób, 10 616 poddano kwarantannie. W szpitala przebywa aktualnie 84 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonało dotychczas 2022 testy.
W powiecie kolbuszowskim nie potwierdzono żadnego zarażenia koronawirusem, pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się tu 705 osoby, a 702 poddano kwarantannie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.