Koncert organowo-kameralny

Niedziela Palmowa w kolbuszowskim skansenie
W środę (15.08) o godz. 18 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie odbędzie się koncert organowo-kameralny, w którym wybrzmią 28-głosowe organy i instrumenty smyczkowe.

Usłyszymy wybrane utwory Jana Sebastiana Bacha, a także inne kompozycje doby klasycyzmu. Wystąpią: Tomasz Sokołowski i Michał Rodzajewski (organy), Seweryn Kosiorowski (altówka/skrzypce), i Aleksandra Szczurek (skrzypce). Organizatorem koncertu i jednym z jego wykonawców jest Michał Rodzajewski, który jest organistą Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.
– Odkąd znam Michała, kibicuję mu w rozwoju jego kariery. Cieszę się, że swego czasu miałem okazję dołożyć do tego cegiełkę – napisał Marcin Serafin, który poprowadzi koncert. – W cmolaskim kościele można będzie usłyszeć aranżacje utworów najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej, w tym mojego ulubionego – Jana Sebastiana Bacha, o którego twórczości powiedziano, że „to muzyka którą pisze Bóg”. Koncert nie jest biletowany, dlatego bardzo możliwe, że jest to jedna z ostatnich okazji by usłyszeć na żywo Michała i pozostałych wykonawców. I to całkiem za darmo!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.