Kolejne anteny na maszcie w Świerczowie [FOTO]

Maszt telefonii komórkowej w Zarębkach?

Na maszcie w Świerczowie pojawiły się nowe anteny. Prawdopodobnie będą one nadawały sygnał do innej wieży – być może do tej, której budowa planowana jest w Nowej Wsi.

Budowie stacji bazowej w Świerczowie towarzyszyły ogromne kontrowersje. Okoliczni mieszkańcy dowiedzieli się o niej dopiero wtedy, kiedy obok stacji paliw zaczęto ulewać beton pod konstrukcję.
Nie pomogły protesty i dramatyczne apele. Obiekt o wysokości 53 metrów ostatecznie wybudowano. Burmistrz Jan Zuba podkreślał, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i nic nie można zrobić.

– Rozumiem mieszkańców, którzy obawiają się negatywnego oddziaływania przekaźnika.  Ludzie mają prawo podejmować tutaj różnorodne działania. Pamiętajmy jednak, że strona formalno-prawna tego zadania nie została zaskarżona przez żadną ze stron. W związku z tym inwestor ma prawo do budowy. Mieszkańcy chcą spotkać się z firmą realizującą to zadanie. Podejmiemy się więc mediacji w tej sprawie.

Najbliższymi sąsiadami obiektu są państwo Justyna i Marcin. Nie wyobrażają sobie oni życia obok wieży. Obawiają się, że będzie to szkodliwe dla ich rodziny. Zapowiadają wyprowadzkę ze Świerczowa.

Świerczów mówi „NIE!” masztowi telefonii komórkowej [ZDJĘCIA]

 

 

 

Kilka dni temu na maszcie zamontowano dodatkowe, prostokątne anteny. Prawdopodobnie będą one emitowały sygnał do innej wieży. Niewykluczone, że może chodzić o planowany maszt w Nowej Wsi.
– Ważne jest, żeby stacje bazowe „widziały się ze sobą” w linii prostej. Na każdej wieży są dwie anteny: sektorowa i radioliniowa. Ta druga odbiera sygnał z innej stacji, dzięki czemu sektorowa ma co rozsyłać. Maksymalny zasięg jednej stacji to 7 km – mówił na niedawnym spotkaniu w Nowej Wsi przedstawiciel sieci Play.

Awantura o maszt w Nowej Wsi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Maszt w Świerczowie:

 

Kolejne anteny na maszcie w Świerczowie [FOTO]

Kolejne anteny na maszcie w Świerczowie [FOTO]

Kolejne anteny na maszcie w Świerczowie [FOTO]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.