Kolegiata Kolbuszowska wydawać będzie swoją gazetę. Znamy skład redakcji.
W najbliższych dniach ukaże się pierwszy numer kwartalnika „Prosto z Kolegiaty”. Jego wydawcą będzie parafia p.w. Wszystkich Świętych. Prace nad przygotowaniem gazety trwały ponad dwa miesiące.

Skład nowej redakcji utworzyły: Marta Fitał – redaktor naczelna, pracownik administracji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, współautorka książki „Barokowa perła Raniżowa”; Agnieszka-Anna Poczekajło – sekretarz redakcji, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej; oraz ks. dr Grzegorz Krupa – wikariusz w Kolegiacie, który zajął się projektem layoutu gazety i fotoedycją. Na późniejszym etapie do redakcji dołączyła także Małgorzata Kurda, polonistka z kolbuszowskiego Zespołu Szkół Technicznych, która zajęła się adiustacją tekstów i korektą.
Na zdjęciu: Marta Fitał i Agnieszka Poczekajło.

– O reaktywacji gazety myślałem od dawna i szukałem odpowiednich osób – mówi ks. Grzegorz Krupa. – Z kilkoma osobami rozmawiałem na ten temat wcześniej, ale miałem wrażenie, że nie było dziennikarskiej „chemii”, żeby ten projekt wypalił. Mam wrażenie, że cierpliwość się opłacała, ale to już czytelnicy gazety będą mogli ocenić po ukazaniu się pierwszego numeru.
Parafia p.w. Wszystkich Świętych wydawała już. gazetę. W latach 2000-2005 była to „Prosto z Fary”. W 2010 r. ukazała się z kolei okazjonalna jednodniówka pt. „Prosto z Kolegiaty”.

1 Komentarz

  1. Piękne wydanie !!! opisy i ilustracje przyciągają uwagę czytelnika !!! czytając opisy czuje się jakby spoglądało się obraz rzeczywisty !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.