KOLBUSZOWA. Zgłoszenie o rozpyleniu groźnego gazu w budynku ZST

Dziś (10.06) rano w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej interweniowali strażacy i policjanci w związku ze zgłoszeniem o rzekomym rozpyleniu bardzo groźnego gazu.

W tym roku matura przebiega w wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach. Nie dość, że dyrektorzy szkół średnich musieli spełnić szereg wymogów sanitarnych, to jeszcze – podobnie jak przed rokiem – do niektórych z nich dotarły e-maile, informujące o podłożonych ładunkach wybuchowych.

Tym razem nie bomba

Nie inaczej było dziś w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej – z tą różnicą, że zamiast alarmu bombowego było zgłoszenie o rozpyleniu gazu. Informacja o tym pojawiła się około godziny 8.

Było zgłoszenie o rozszczelnieniu, że będzie jakiś niebezpieczny gaz rozpylony – informuje Paweł Tomczyk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. – Nie zostało to potwierdzone. W związku z tym traktujemy to jako alarm fałszywy. W akcji wzięły udział trzy nasze wozy gaśnicze, w tym podnośnik-drabina. Przyjechał również jeden pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolbuszowej Dolnej. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca, a służbą wiodącą była policja.
Rok temu dyrekcja ZST otrzymała wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. Choć sygnał ten nie został zbagatelizowany, to egzamin maturalny odbył się bez przeszkód. – W ubiegłym roku odnotowaliśmy 4-5 takich zdarzeń. Wszystkie okazały się alarmami fałszywymi – przyznaje Paweł Tomczyk. – Dziś mieliśmy do czynienia z taką samą historią.  Zresztą nie tylko my, bo są sygnały, że takie zdarzenia miały miejsce też w ościennych powiatach i wszystkie one okazały się fałszywymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.