KOLBUSZOWA. Są pierwsze potrącenia na Parkowej

Wraca temat rozdzielenia ruchu na nowo budowanej ulicy Parkowej (od strony Szkoły Podstawowej nr 1 ma biec ścieżka rowerowa, a od Ogródka Jordanowskiego trakt dla pieszych). Układ ten wzbudza to kontrowersje. Joanna Procak, aktywna mieszkanka Kolbuszowej, przyznała, że już została tam potrącona przez jednego z rowerzystów.   
A więc jest to problem, którego sama doświadczyłam – przekonywała na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Czy na wysokości wyjazdu i wyjścia ze szkoły będą  jakieś pasy, czy może coś innego? Stoję dwa razy dziennie pod szkołą i widzę co się dzieje. Tam rowery pędzą przed siebie, a dzieciaki wybiegają na Parkową i nie patrzą na nic. Może tam dojść do jakiegoś nieszczęścia – przestrzegała Joanna Procak.

Na Parkowej jest plac budowy, w związku z tym nie można mówić, że organizacja ruchu jest tam już określona – odpowiedział jej burmistrz Jan Zuba. – Będzie przejście dla pieszych na wysokości wyjścia z podwórka szkolnego, ono będzie odpowiednio oznakowane. Rowerzysta będzie musiał się zatrzymać.
Prace na Parkowej nadal trwają. Obecnie trwa budowa nowego ogrodzenia wzdłuż Jedynki, natomiast przy Ogródku Jordanowskim ma pojawić się ozdobny murek z cegły klinkierowej z drewnianymi siedziskami. Rozpoczęto też modernizację kładki na rzece Nil. Roboty te mają potrwać o 15 grudnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.