KOLBUSZOWA. Wraca strefa płatnego parkowania na płycie Rynku

Miesiąc temu burmistrz Jan Zuba wydał zarządzenie o zawieszeniu uiszczania opłat w strefie płatnego parkowania na płycie kolbuszowskiego Rynku. Decyzja ta miała związek z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie trwa jednak łagodzenie obostrzeń, stąd mieszkańcy chcą wiedzieć, jak długo jeszcze strefa płatnego parkowania będzie bezpłatna.

Jeżeli ze strony państwa radnych będą sygnały, że już należy to odwiesić, to tak się stanie – zapewnił burmistrz Jan Zuba na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Ja nie otrzymuję takich sugestii. Przeciwnie, przedsiębiorcy działający w obrębie Rynku mówią, żeby z tym się nie spieszyć – dodał.
Tymczasem w programie najbliższej sesji rady, którą zaplanowano na 28 maja, znalazł się punkt pt. „Odwołanie zawieszenia funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w związku z sytuacją kryzysową spowodowaną wirusem Covid-19”. Głosowanie w tej sprawie wydaje się być formalnością. W tej sytuacji należy się spodziewać, że parkomaty w centrum miasta zaczną na nowo działać w czerwcu.

Strefa płatnego parkowania na  Rynku rozpoczęła funkcjonowanie w listopadzie 2019 roku.  Opłaty za postój były uiszczane w trzech parkomatach: dwóch we wschodniej części placu, jednym w zachodniej. Płatne parkowanie obowiązywało w dni robocze w godzinach 9-17. Stawka za każdą godzinę postoju wynosiły złotówkę.  Wprowadzono też możliwość darmowego parkowania na 30 minut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.