KOLBUSZOWA. Remonty w Jedynce [ZDJĘCIA]
W budynku i na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej trwają właśnie prace remontowo-budowlane. Koszt inwestycji to prawie pół miliona złotych. Spora część z tej kwoty to rządowa dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Na szkolnym boisku wielofunkcyjnym wymieniana jest obecnie nawierzchnia, montowane są również nowe bramki do piłki ręcznej i piłkochwyty. Wartość tej inwestycji to 212 957 zł.

Remontowane jest również zaplecze sanitarno-sportowe Jedynki. Pojawią się tam: nowe instalacje wewnętrzne, ścianki działowe i drzwi wewnętrzne. Ponadto toaleta będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach tego zadania wyremontowana zostanie także szkolna sala gimnastyczna. Koszt tych prac wynosi 263 503 zł. Roboty zakończą się z końcem września.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szkoła Podstawowa nr 1 została wyposażona w nowoczesną windę dla osób niepełnosprawnych. Jej koszt wyniósł 344 253 zł, z czego dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stanowiło 126,3 tys. zł.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.