KOLBUSZOWA. Tak zmienią się tereny wzdłuż rzeki Nil [WIZUALIZACJE]

KOLBUSZOWA. Tak zmienią się tereny wzdłuż rzeki Nil [WIZUALIZACJE]

Dziś (02.06) w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej podpisano umowę z wykonawcą zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Nil w ramach programu rewitalizacji miasta.

Zakres prac obejmuje przebudowę ulicy Parkowej z asfaltowej na kostkę betonową, a także budowę nowego ogrodzenia wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 i murka ozdobnego z cegły klinkierowej z siedziskami z elementów drewnianych wzdłuż Ogródka Jordanowskiego.

Fontanna multimedialna

Zaplanowano remont kładki nad Nilem wraz z wymianą balustrad i ułożeniem odpowiedniej sieci oświetleniowe. Rozbudowany zostanie też parking przy cmentarzu parafii pw. Wszystkich Świętych
Wzdłuż rzeki pojawi się ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z kostki betonowej i mineralno-żywicznej wodoprzepuszczalnej. Na terenie pomiędzy kładką a kościołem powstanie amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Zamontowane zostaną kurtyny wodne. Będzie też fontanna multimedialna dla dzieci, która będzie automatycznie sterowana.
Na tym obszarze pojawią się również obiekty plenerowe małej architektury (ławki, stojaki na rowery, pergole drewniane, murki gabionowe, dwie figurki odlewane krokodyla, kosze na śmieci) oraz obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy). Zmianie ulegnie otoczenie wokół pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego- powstanie murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie.

Kamienny globus

Na skwerze między ulicą Parkową, a mostem przy komendzie policji  zamontowany zostanie kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzone zostaną alejki spacerowe. Tutaj również pojawią się elementy małej architektury: ławki, pergole drewniane i figurka krokodyla.

Na rewitalizowanym terenie przebudowie ulegnie podziemna infrastruktura: przyłącza wodociągowe, kanalizacja deszczowa oraz sieć gazu. Całość będzie oświetlona i monitorowana. Zaaranżowana i uzupełniona zostanie zieleń, w tym drzewa, krzewy, zieleń niska oraz trawniki.

Łączny koszt inwestycji wynosi ponad 4,4 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja z zewnątrz. Prace mają potrwać do grudnia 2021 roku. Wykonawcą zadania jest Firma Budowlana „Rembisz” z Zielonki.

2 Komentarze

  1. No, gratulacje! Ta muszla klo… koncertowa przy kościele to chyba na jasełka. Jazzu to tu nie posłuchamy.

  2. Tam jest teren zalewowy…
    Wyasfaltowane alejki, koszenie trawy, betonowe ławeczki – to tak.
    Cokolwiek prostego co wytrzyma zalanie – tak.
    Ale amfiteatry z zadaszeniami to nie za bardzo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.