KOLBUSZOWA. Ruszył program „Moja woda”. Są pieniądze do wzięcia

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków do programu „Moja woda”, potocznie nazywanego „Beczką+”. Jest on skierowany do osób fizycznych, którzy mają na swojej działce dom jednorodzinny.

Na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej Piotr Panek podkreślił, że programem zainteresowanych jest wielu mieszkańców gminy Kolbuszowa. – Ponieważ ludzie dopytują mnie o to, chciałbym prosić władze gminy, aby spróbowały ściągnąć te środki na nasz teren – apelował radny Panek.

Nawet 5 000 złotych

Nie jest to projekt parasolowy, więc jako gmina nie możemy ściągać środków dla mieszkańców. Wnioski należy składać indywidualnie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Można to zrobić także za pomocą strony internetowej – tłumaczy burmistrz Jan Zuba. – Jest możliwość pozyskania 5 tysięcy złotych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z tego programu. Bo z jednej strony dzięki temu chronimy się przed napływem wód  do kanalizacji, a z drugiej strony mamy deszczówkę.
Z programu „Moja woda” od roku korzystają mieszkańcy wielu miast w Polsce. Za pieniądze z dotacji można postawić naziemny wolnostojący zbiornik zbierający wodę opadową z dachu lub wybudować studnię albo inny podziemny zbiornik. Łapanie deszczu ma ograniczyć nawet o połowę zużycie wody pobieranej z wodociągów, odciążyć ą kanalizację oraz zmniejszyć ryzyko powodzi i podtopień.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny. Termin naboru wniosków: nabór ciągły od 1 lipca 2020 r. do 31 maja 2024 r. lub do czasu rozdysponowania puli środków. Wnioski o dofinansowanie dostępne do pobrania po zalogowaniu w Portalu Beneficjenta WFOŚIGW.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.