W Kolbuszowej panele fotowoltaiczne i pompy ciepła z poślizgiem w 2021 roku

KOLBUSZOWA. Panele fotowoltaiczne i pompy ciepła z poślizgiem w 2021 roku

Mieszkańcy, którzy wpłacili zaliczki na źródła energii odnawialnej, nie doczekają się ich w tym roku. Chodzi tu między innymi o dotację na panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Jak tłumaczy burmistrz Jan Zuba, procedury z tym związane okazały się zbyt długotrwałe.

Być może do koniec roku jakimś cudem uda się podpisać umowę z wykonawcami przedsięwzięcia. Niemniej  montaż poszczególnych instalacji na posesjach będzie możliwy w 2021 r.

Świadom tego burmistrz Jan Zuba zdecydował o zapisaniu środków na ten w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy.

Jest to duża, kilkunastomilionowa inwestycja – oświadczył na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – To projekt dotyczący fotowoltaiki, gruntowych i powietrznych pomp ciepła, a także kotłów na pelet. Jesteśmy już po otwarciu ofert, trwa ich ocena. Mamy nadzieję jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Następnie firma ta będzie mogła przystąpić do realizacji zadania.
Dodajmy, że wartość samego tylko projektu paneli fotowoltaicznych, przekracza 13 milionów złotych. Program ten, podobnie jak ten dotyczący pomp gruntowych, ciepła i powietrznych, ma charakter parasolowy, co oznacza, że Urząd Miejski będzie koordynował montaż poszczególnych instalacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.