KOLBUSZOWA. Ktoś tu myśli? Ścieżka rowerowa przy wejściu do szkoły

Nowa ulica Parkowa ma pełnić dwie funkcje. Od strony Szkoły Podstawowej nr 1 ma biec ścieżka rowerowa, od Ogródka Jordanowskiego trakt dla pieszych. Tylko czy planowanie ruchu rozpędzonych jednośladów przy wejściu do szkoły to na pewno dobry pomysł? Może bowiem dojść do sytuacji, że dziecko wybiegnie na deptak i nieszczęście gotowe.
Tematem zainteresował się radny Piotr Panek. – Rzeczywiście jest problem. Dzwonią do mnie w tej sprawie zaniepokojeni rodzice – przyznaje. – Złożę interpelację w tej sprawie. Będę apelował  o przeniesienie ścieżki rowerowej w miejsce traktu dla pieszych, albo o zamontowanie dodatkowej barierki bezpośrednio przy wejściu do szkoły nr 1. Zastanawiam się również nad przejściem.

Ulica Parkowa.

Przypomnijmy, że oprócz kostki na ulicy Parkowej, pojawi się nowe ogrodzenie wzdłuż Jedynki, natomiast przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny murek z cegły klinkierowej z drewnianymi siedziskami. Zaplanowano remont kładki na rzece Nil (wymiana balustrad i nowe oświetlenie). Przewidywany termin zakończenia tych konkretnych robót to 15 grudnia tego roku.

To nie wszystko. Wzdłuż Nilu pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, a na terenie pomiędzy kładką na rzece Nil a kościołem powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem.  Na skwerze między ulicą Parkową a mostem zamontowany zostanie kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzone zostaną alejki spacerowe. Całość będzie oświetlona i monitorowana.
Wszystko to realizowane jest w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła Rynku). Jej koszt wynosi prawie 4,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja z zewnątrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.