KOLBUSZOWA. Czy politycy PO powinni odwiedzać matecznik PiS? Zaskakująca odpowiedź szefowej lokalnej Platformy
Sobotnia (04.07) wizyta na kolbuszowskim Rynku Borysa Budki, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, nie wzbudziła wielkiego zainteresowania. Była garstka osób, z czego większość to przyjezdni działacze partyjni. W tej sytuacji pojawia się pytanie o sens zapraszania polityków PO do miasta, gdzie na prawicę głosuje 80% mieszkańców. 

Borysowi Budce w Kolbuszowej towarzyszył szef podkarpackich struktur Platformy, Zdzisław Gawlik. Było też silne wsparcie ze Stalowej w postaci byłej posłanki Renaty Butryn, której towarzyszyli działacze partyjni. Wszyscy oni namawiali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

Dziuba: – Nie widzę sensu

Rafał nie jest w stanie wszędzie dojechać. Ale ma nas, swoich ambasadorów i swój sztab. Dzięki, że jesteście, bo te wybory można wygrać tylko wspólną aktywnością – mówił Borys Budka.

 – Dziś gościmy szefa naszej formacji. Nie możemy bezpośrednio przekazać naszego wsparcia przekazać kandydatowi Platformy, bo w Kolbuszowej go nie było i już nie będzie, ale poprzez Borysa Budkę chcemy okazać wsparcie Rafałowi Trzaskowskiemu, że jesteśmy z nim, że będziemy na niego głosować – mówiła Barbara Dziuba, szefowa lokalnych struktur Platformy.

Barbara Dziuba w towarzystwie Borysa Budki.
Kiedy zapytaliśmy ją, czy wizyta polityków PO w mateczniku PiS ma w ogóle sens, odpowiada: – Szczerze to nie. Uważam, ze powinien odwiedzać raczej większe miasta. Chodzi mi głównie o Śląsk. On stamtąd jest, tam jest znany, pracuje na uczelni, na której notabene sama lata pracowałam. Ale skoro chciał przyjechać na Podkarpacie, to go przyjmujemy go z szacunkiem i wielką sympatią.

Karkut: – Nie zgadzam się

Inaczej na przyjazd polityków PO nad Nil patrzy Michał Karkut, były szef tej partii w Kolbuszowej, dziś, jak sam mówi, jej sympatyk: – Nie zgadzam się w tej kwestii z Basią. Uważam, że Kolbuszowa nie powinna być pomijana przez polityków Platformy – przekonuje. – Nie ma znaczenia, że tu jest 70 procent poparcia dla PiS. Tu przecież też żyją ludzie, którzy myślą inaczej niż partia rządząca.

Michał Karkut.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.