KOLBUSZOWA. Kluby piłkarskie będą musiały oddać gminne dotacje?

W związku z epidemią koronawirusa odwołano wszystkie rozgrywki piłkarskie w IV lidze i niżej. Dotyczy to wszystkich klubów sportowych na terenie gminy Kolbuszowa. Nie grają meczów, na które dostały dotacje z Urzędu Miejskiego. Czy środki te zostaną zwrócone?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dopytywał Krzysztof Wójcicki: – Przekazujemy klubom niemałe pieniądze, a one nie będą realizowały w tym roku zadania publicznego w postaci rozgrywek piłkarskich. Czy w związku z tym dotacje te zostaną  odzyskane? – dociekał wiceprzewodniczący rady.

Wystosowaliśmy do klubów pisma z zapytaniami: czy widzą możliwość realizacji zadań, na które otrzymały fundusze; czy widzą możliwość rozwiązania umowy, czy może chcą zmienić jej zakres i czas realizacji – odpowiedział Jacek Mroczek, skarbnik gminy. – Część organizacji zadeklarowała, że nadal jest zainteresowana realizacją umów. Prezesi klubów po decyzji PZPN mają odpowiedzieć nam, czy będą  realizować zadania w ramach umów z nami, czy będą jakieś korekty w formie aneksu.
Skarbnik wskazał przykład Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, która zarządza m.in. stadionem, boiskami oraz hotelem przy ulicy Wolskiej. – Umowa z tą organizacją o wartości 300 tys. zł była dedykowana na „sport”. Została ona przekierowana aneksem na zarządzanie kryzysowe – zaznaczył.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.