KOLBUSZOWA. Borkowska Lehmann nowym kierownikiem w magistracie

Znamy nowego kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu Urzędu Miejskiego. To Dorota Borkowska Lehmann, mieszkanka Głogowa Małopolskiego, która, wedle komisji rekrutacyjnej, uzyskała najwięcej punktów spośród wszystkich kandydatów.
Dotychczasowa szefowa Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu, Elżbieta Lis kilka miesięcy temu odeszła na zasłużoną emeryturę. Wydawało się, że jej miejsce zajmie ktoś z jej podopiecznych w ramach awansu wewnętrznego. Nie było jednak chętnych do zajęcia tego stołka.

Nie było chętnych

Jest to bardzo trudny wydział, bardzo trudna funkcja, Nie było osoby, która by wzięła na siebie odpowiedzialności za wiele spraw, które dotyczą naszej gminy – tłumaczy burmistrz Jan Zuba.

Pełniącym obowiązki kierownika był Jan Wiącek. – Ma największe doświadczenie i wiedzę w tym zakresie – zaznaczył burmistrz Zuba. – Oprócz tego zajmuje się zaopatrywaniem gminy w energię elektryczną, ciepło i gaz. Odpowiada również za modernizację systemów oświetleniowych. Do tego dochodzi cały system elektronicznego obiegu dokumentów, z których schodzi kilka godzin dziennie.

Mieszkanka Głogowa Młp.

W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Miejski ogłosił konkurs na stanowisku kierownika Referatu. Swoją aplikację złożyło kilka osób. Wybrano Dorotę Borkowską Lehmann z Głogowa Małopolskiego.
Uzyskała najwięcej punktów spośród wszystkich kandydatów – argumentował Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego, a zarazem kierownik komisji rekrutacyjnej. – Spełniła wszystkie wymagania formalne. Posiada wykształcenie wyższe i studia podyplomowe z zakresu zarządzania i administracji publicznej. Dysponuje bogatym doświadczeniem w zarządzaniu podległym zespołem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.